KTO JEST KIM
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Wspaniałe wersety z Biblii

Go down

Wspaniałe wersety z Biblii Empty Wspaniałe wersety z Biblii

Pisanie by Odkrywca Sro Sie 10, 2016 5:28 pm

(9) Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! (10) Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. (11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; (12) i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; (13) i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! (14) Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. (15) Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.

(Ewangelia Mateusza 6:9-15, Biblia Tysiąclecia)



(20) Mówi Ten, który o tym świadczy: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu! (21) Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!

(Apokalipsa Św. Jana 22:20-21, Biblia Tysiąclecia)
Odkrywca
Odkrywca
Admin

Liczba postów : 66
Join date : 06/08/2016

https://ktojestkim.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Wspaniałe wersety z Biblii Empty Re: Wspaniałe wersety z Biblii

Pisanie by Odkrywca Sro Sie 10, 2016 5:37 pm

Pod tym linkiem jest Biblia online:
http://www.biblia.info.pl/biblia.php



(1) Psalm. Dziękczynienie. Wykrzykujcie na cześć Pana, wszystkie ziemie; (2) służcie Panu z weselem! Wśród okrzyków radości stawajcie przed Nim! (3) Wiedzcie, że Pan jest Bogiem: On sam nas stworzył, my Jego własnością, jesteśmy Jego ludem, owcami Jego pastwiska. (4) Wstępujcie w Jego bramy wśród dziękczynienia, wśród hymnów w Jego przedsionki; chwalcie Go i błogosławcie Jego imię! (5) Albowiem dobry jest Pan, łaskawość Jego trwa na wieki, a wierność Jego przez pokolenia.

(Księga Psalmów 100:1-5, Biblia Tysiąclecia)



W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

(1 List do Tesaloniczan 5:18, Biblia Tysiąclecia)



Przez Niego więc składajmy Bogu ofiarę czci ustawicznie, to jest owoc warg, które wyznają Jego imię.

(List do Hebrajczyków 13:15, Biblia Tysiąclecia)
Odkrywca
Odkrywca
Admin

Liczba postów : 66
Join date : 06/08/2016

https://ktojestkim.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Wspaniałe wersety z Biblii Empty Re: Wspaniałe wersety z Biblii

Pisanie by Odkrywca Pon Sie 15, 2016 4:04 pm

(1) Dawidowy. Pieśń pouczająca. Szczęśliwy ten, komu została odpuszczona nieprawość, którego grzech został puszczony w niepamięć. (2) Szczęśliwy człowiek, któremu Pan nie poczytuje winy, w którego duszy nie kryje się podstęp. (3) Póki milczałem, schnęły kości moje, wśród codziennych mych jęków. (4) Bo dniem i nocą ciążyła nade mną Twa ręka, język mój ustawał jak w letnich upałach. (5) Grzech mój wyznałem Tobie i nie ukryłem mej winy. Rzekłem: Wyznaję nieprawość moją wobec Pana, a Tyś darował winę mego grzechu. (6) Toteż każdy wierny będzie się modlił do Ciebie w czasie potrzeby. Choćby nawet fale wód uderzały, jego nie dosięgną. (7) Tyś dla mnie ucieczką: z ucisku mnie wyrwiesz, otoczysz mnie radościami ocalenia. (8) Pouczę cię i wskażę drogę, którą pójdziesz; umocnię moje spojrzenie na tobie. (9) Nie bądźcie bez rozumu niczym koń i muł: tylko wędzidłem i uzdą można je okiełznać, nie zbliżą się inaczej do ciebie. (10) Liczne są boleści grzesznika, lecz łaska ogarnia ufających Panu. (11) Cieszcie się sprawiedliwi i weselcie w Panu, wszyscy o prawym sercu, wznoście radosne okrzyki!

(Księga Psalmów 32:1-11, Biblia Tysiąclecia)




(5) Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma. (6) Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym. Kto bowiem żywi wątpliwości, podobny jest do fali morskiej wzbudzonej wiatrem i miotanej to tu, to tam.

(List Jakuba 1:5-6, Biblia Tysiąclecia)




(16) Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę dla /uzyskania/ pomocy w stosownej chwili.

(List do Hebrajczyków 4:16, Biblia Tysiąclecia)




W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego.

(Ewangelia Jana 3:3, Biblia Tysiąclecia)




Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

(Ewangelia Jana 3:16, Biblia Tysiąclecia)




Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.

(List do Rzymian 10:9, Biblia Tysiąclecia)
Odkrywca
Odkrywca
Admin

Liczba postów : 66
Join date : 06/08/2016

https://ktojestkim.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Wspaniałe wersety z Biblii Empty Re: Wspaniałe wersety z Biblii

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach